Psychospirituální krize se nevyhýbá ani milionářkám….

autor: | 20.10.2022 | Business a lifestyle

Když se řekne prosperita. Co se ti vybaví? Něco, po čem toužíš nebo něco, co je ti velmi vzdálené?

 

Ať tak či tak, oboje je v pořádku. Tento článek (ani žádný z mých následujících) nemá v úmyslu něco soudit. To je hudba minulosti. Nicméně ráda dávám prostor k poznání sebe sama o něco lépe. I kdyby každý den o jednu maličkost.

 

A to, co mi přineslo posledních několik velmi náročných měsíců, bylo právě v první řadě to, začít se obracet do sebe a ptát se sebe sama. Co pro mě znamená prosperita? Co pro mě znamená hojnost? Co pro mě znamená úspěch? A postupně jsem začala docházet k tomu, že jsem ten obraz, co to pro mě MÁ znamenat, převzala od ostatních lidí.

 

A to je taky v pořádku! Je to po generace velmi přirozený postup. Takhle má vypadat život. Takhle má vypadat podnikání. Takhle má vypadat partnerství. A tak se snažíme tento obecně přijatelný obrázek zhmotnit. Někdy tvrdou dřinou a někdy nakopak zbožným přáním a falešnou manifestací.

 

Jenže ani jedno nefunguje. Proč? Protože v obou případech utíkáme sami od sebe. A tak budujeme iluzi. Někdo to zjistí po cestě (jako třeba já), a někdo ve chvíli, kdy tomuto obrázku obětuje celý život a v momentě, kdy se naplní, to štěstí prostě nepřijde.

 

Proto jediná cesta ke skutečné vlastní prosperitě, ke skutečnému vlastnímu úspěchu, je vnímat realitu pravdivě. Takovou, jaká je. A v ní se vždycky, VŽDYCKY, skrývá plno penězi nevyčíslitelných darů. Plno odpovědí. Plno indicií.

 

Dnes je to 4 měsíce, kdy jsem si začala nový obrázek skládat sama, od úplného začátku. Postupem času se stával jasnějším a jasnějším. Přineslo mi to velkou úlevu a lehkost. Přestala jsem vnímat zahlcení a chaos. Pravidelně se mi dějí synchronicity. Objevila jsem svou skutečnou vášeň. Tvořím s radostí. Vše mi chodí snadno. A jediné, co mi to vždycky na chvíli pokazí, je hlas zvenku, který se mě snaží přesvědčit, že to tak nemá být.

 

Jenže po pár minutkách se začnu usmívat, vrátím se k sobě a jedu dál. Protože vím. Už to není věřím. Už to není znám. Už to není učím se. Už je to VÍM. A žiju.

Začínala jsem první rok svého byznysu. Zažívala jsem první pády i úspěchy. Točila jsem podcasty, rozhovory a začala být hodně vidět na sociálních sítích. Vydělala jsem první milion. Měla jsem podporujícího partnera. Něco ale jako by mě pořád tlačilo – to nestačí. Musíš víc. Jdi víc do hloubky. Transformuj. Víc. A ještě víc. Jdi na další ceremonii. Na další workshop…

A tak jsem odjela s kamarádkou na Moon Dance do Rakouska. Dokonce jsem se tam potkala se ženou, která mě k měsíčnímu tanci inspirovala – Juliet Navrátilovou. Těšila jsem se, jak budeme celé noci tančit, zpívat, užívat si teplíčko v potní chýši a přes den odpočívat na slunci. Moje představa nemohla být dál od reality. Všechno vypadalo krásně. Ženy měly bílé stejnokroje, celý průběh následoval mexické tradice a celé to bylo moc hezké přesně tak, jak Juliet popisovala ve své knize. Do doby, než jsem si sedla do první potní chýše (původní název je Temazcal). Začalo mi bušit srdce, měla jsem živé zrakové vjemy a rozlila se mi po těle zvláštní neznámá energie a já pocítila obrovskou úzkost, až paniku. Naštěstí to brzy odeznělo a já dokončila cca padesátiminutový pobyt v potní chýši.

Hned po chýši následovala příprava na tanec. Stejnokroj, pláštěnka, karimatka, teplý čaj do termosky a psychická příprava na šestihodinový tanec bez možnosti odejít z kruhu. Úplněk sílil, všechny ženy byly svolány na tanec a dlouhý noční ceremoniál začal. Po asi třech hodinách tance najednou z ničeho nic se mi udělalo špatně od žaludku, objevily se znovu zrakové vjemy a já pocítila obrovskou tíseň. Jak kdyby přiletěl mozkomor a vysál ze mě všechny pozitivní emoce. Musela jsem si dřepnout a položit dlaně na zem. Po asi deseti minutách jsem se vrátila k sobě a pokračovala v tanci. V tu chvíli jsem si říkala – kdyby tohle trvalo dýl jak těch deset minut, nedala bych to. To jsem ale netušila, že se to bude další den opakovat. A další. A další. A že se to bude stupňovat. A že to bude trvat dalšího půl roku.

Po odjezdu z Moon Dance tyto stavy střídaly panické ataky, úzkosti bez zjevné příčiny, klaustrofobii a deprese. Měla jsem ale obrovskou polehčující okolnost – přes den mi většinou bylo dobře. Mohla jsem fungovat, pracovat, podnikat. I tak se mi ale život obrátil naruby. Celé duchovno jsem musela úplně pustit. Každá drobnost mi totiž spouštěla záchvaty a tak jsem měla perfektní příležitost zkoumat, co mi dělá a nedělá dobře. Všechno bylo intenzivní. Jediné, na co jsem byla schopna zaměřovat svou pozornost bylo TĚLO. Na to jediné, co mě udržuje naživu jsem totiž úplně zapomněla. A nebyla jsem sama. Vidím to dnes a denně. Chceme podnikat, vydělávat miliony, cestovat, žít aktivním životem, sportovat, ale tělo jako by toho všeho vůbec nebylo součástí.

No a tohle mi tenkrát došlo. Vykašlala jsem se tedy na všechny spirituální poučky a duchovní techniky a začala jsem hýčkat své tělo. Změnila jsem stravu, na čas jsem úplně přestala pít kávu a kofeinové nápoje, chodila jsem pravidelně na masáže, odpočívala jsem a nabírala sílu. Uvědomila jsem si, že jsem předtím neustále odevzdávala. Detoxikovala. Dávala. Ale nic jsem nepřijímala. Zařadila jsem tedy k pestré zdravé stravě taky kvalitní omega-3 oleje a od úžasné alternativní psychiatričky jsem si nechala doporučit přírodní doplněk stravy z šafránu podporující psychickou odolnost.

Den po dni se moje tělo probouzelo, já ho líp a líp dokázala vnímat a poslouchat, naučila jsem se náročnými stavy procházet v lehkosti a do půl roka vše téměř odeznělo. Cítím se silnější než kdy předtím. Sebevědomější. Přesto, že to bylo náročné, jsem za celý proces neskutečně vděčná. Naučila jsem se poslouchat sebe sama.

Po roce od měsíčního tance jsem silnější než kdy jindy. Mám spoustu energie, podporuji své tělo ne proto, že musím a že by se to mělo, ale protože vím, že je to potřeba. Stejně jako jít spát nebo pít. Svému podnikání můžu věnovat daleko více času, ne na úkor osobního volna, ale díky přívalu nové energie.

Moje message pro všechny je. Zní to jako klišé, ale právě proto, jak důležité to je. Pečujte nejdříve o své tělo. To je skutečný a jediný nástroj k plnění našich snů. Nečekejte na psychospirituální krizi, temnou noc duše nebo fyzický break down, abyste si k tomu došli. Začněte TEĎ.

Pojď se mnou bořit limity!

Dopřej si vstupenku do energetického pole finanční hojnosti a možností bez limitů

Tohle jsou programy, které si aktuálně můžeš na mé stránce pořídit:

PROGRAM:

Zen Business Start

Top startovací business program pro začínající podnikatelky je tu! Rozjeď si ziskové podnikání za tři měsíce.

MASTERMIND:

Zen Business Queen

Roční transformační a podnikatelská jízda. Naučím tě podnikat v lehkosti a ve flow a vyděláš si 6ti místné částky.

ONLINE KURZ:

Energetická Spirituální Transformace

Zbavíš se limitujících přesvědčení, bloků a vzorců chování, které zbytečně stojí mezi tebou a tvými sny.

ONLINE KURZ:

Vědomím k bohatství

Pustíš si hojnost do života. Pochopíš, jak pracovat se zaměřením pozornosti a vědomou tvorbou bohatství.